Oclean ponownie to zrobiło. Posiadam Oclean X Pro, z której jestem naprawdę zadowolony, i nie oczekiwałem niczego więcej od szczoteczki sonicznej. Gdy jednak pojawiła się opcja zrecenzowania jej kolejnej wersji, czyli Oclean X Pro Elite, wiedziałem, że muszę spróbować. I bez ogródek mogę to powiedzieć: Oclean zrobiło najlepszą szczoteczkę soniczną, z jaką miałem do czynienia. A jako że jej premiera właśnie się odbywa, to można złapać kilak fajnych promocji.

Oclean é minha marca favorita de escovas de dente sônicas. Isso é verdade, porque já revisamos Oclean OneOclean x, Oclean X Proe até Oclean Air 2. Nie licząc Oclean X, kolejne wersje były raczej ewolucjami niż rewolucjami. Podobnie jest z Oclean X Pro Elite, tylko że, mam wrażenie, że to jest jej ostateczna wersja. Szczoteczka jest lepsza pod każdym względem od wcześniejszych urządzeń.

O aparecimento do Oclean X Pro Elite

Dodanie “Elite” na końcu to ciekawy zabieg, ale szczoteczka faktycznie przeszła spore zmiany w wyglądzie. Zacznijmy od koloru, który jest szary. Nie jest to jednak wyłącznie zmiana koloru, ale również faktury. Szczoteczka jest bardziej matowa, w dotyku przypomina papier albo gres. Dzięki temu o wiele lepiej trzyma się w ręce i się nie ślizga. Gdy porównywałem ją  ze zwykłą X i X Pro, stwierdziłem, że faktura to zdecydowanie plus.

Oclean X Pro Elite

Oclean postanowiło również całkowicie przeprojektować sposób ładowania szczoteczki oraz jej przetrzymywania. Wszystko jest teraz bezprzewodowe i magnetyczne, na podobnej zasadzie jak z iPhone 12 Pro. Ja jestem gigantycznym zwolennikiem tej technologii, więc długo nie trzeba było mnie przekonywać.

Zacznijmy od uchwytów. Szczoteczka posiada magnetyczny uchwyt, ale subtelniejszy niż poprzednik. Jest to po prostu biały okrąg, który przyklejamy w odpowiednim miejscu, a szczoteczka się do niego dokleja. Ładowarka jest osobna. ładujemy szczoteczkę, wkładając ją do silikonowego etui. Nie mamy również od spodu złotych linii, które znamy z poprzednich szczoteczek, tylko metaliczny spód. Dlaczego Oclean zdecydowało się powrócić do dwóch urządzeń zamiast jednego? Tego do końca nie rozumiem, ale do ładowania i baterii jeszcze powrócę.

Oclean X Pro Elite

Finalmente, vou me concentrar na aparência da tela, que percorreu um longo caminho desde o Oclean X. Primeiro, tínhamos um grande botão dourado e uma tela distinta, com o Oclean X Pro tudo ficou preto, mas você ainda podia ver onde a tela termina. Oclean X Pro Elite ma cały “rozlany” ekran z przyciskiem wkomponowanym wniego ze złotą obwódką dookoła. Wygląda zdecydowanie najlepiej i widać tutaj wysoką jakość ekranu.

Wysoka jakość to w sumie podsumowanie wyglądu tej szczoteczki. Oglądając ją z każdej strony, mam wrażenie, że mam do czynienia z modelem o półkę wyższym. Oclean testowało, testowało i wytestowało. Oclean X Pro Elite wygląda bajecznie. A przy okazji jej wodoodporność to IPX7, więc możecie bez obaw lać na nią wodę 😉

O que o Oclean melhorou no Oclean X Pro Elite? Apenas tudo ...

“Pod maską” szczoteczki zmieniło się tak wiele, że nie dam Wam typowej specyfikacji technicznej tylko przejdę przez kolejne elementy, które uległy zmianie.

volume

Oclean X Pro Elite jest cichsza od poprzednika o 15 db, to sporo. Oclean X Pro ma głośność 60 db, podczas, gdy Oclean X Pro Elite 45 db. Oclean uzyskało ten efekt, dzięki własnej technologii “WhisperClean 2.0”, której celem jest zmniejszenie głośności oraz ultrasonicznym, supercichym silniku bezszczotkowym, który działa na zasadzie lewitacji magnetycznej. Brzmi kosmicznie? Spokojnie ja to też tylko wiem, bo doczytałem w specyfikacji technicznej i teraz mogę brzmieć mądrze. A efekt? Puściłem obie szczoteczki obok siebie i wersja Elite jest zauważalnie cichsza.

Oclean X Pro Elite

Melhor limpeza

Jeśli chodzi o nowy silnik, to poza zmniejszeniem hałasu oferuje on również zdecydowanie lepsze “osiągi” – moc 42 000 obrotów na minutę. Dodatkowo wychylenie główki szczotki zostało zwiększone do 6 mm, podczas gdy w X Pro było to 5.55 mm. Moment obrotowy szczoteczki to 220 gf.cm.

Efekt tych wszystkich usprawnień jest za to taki, że szczoteczka jeszcze lepiej domyje nasze zęby. To więc pokazuje, że Oclean dalej widzi miejsce na rozwój w najważniejszym aspekcie szczoteczki.

Cabeça de escova

A Oclean redesenhou a cabeça da escova, que agora tem a forma de diamante. Eu comparo com o Oclean X Pro ao lado dele e até o olho do leigo mostra que há uma diferença. A cabeça agora tem duas cerdas diferentes dispostas no diamante mencionado e uma escova de borracha na parte de trás para limpar a língua. As cerdas usadas na escova são uma combinação da DuPont e da alemã PEDEX. O arredondamento do cabelo, neste caso, é superior a 95%.

Interação com o pincel

To co mi się naprawdę bardzo podoba, to fakt, że szczoteczka się ze mną wita! Znajdziemy w niej znaną z telefonów czy smartwatchy opcję automatycznego budzenia. Gdy weźmiemy ją w rękę pojawi się “Hi”. Bajer, ale naprawdę fajny!.

Oclean X Pro Elite

W nowej szczoteczce Oclean zdecydował się również na nowy system operacyjny. Dzięki temu dotyk ekranu lepiej odbiera nasze ruchy, szczoteczka działa zdecydowanie płynniej, a nawet pojawiły się animacje w przesuwaniu pomiędzy ikonami. Odczucie jest zdecydowanie lepsze niż przy innych szczoteczkach. Mamy także więcej opcji. Z poziomu szczoteczki możemy ustawić tryb działania, moc, a nawet czas jak długo ma szczotkować. Na koniec szczotkowania zobaczymy również, jak nam poszło.

Oclean dodało też jeszcze jeden tryb działania. Do znanych nam standardowego, wybielającego oraz masującego doszedł jeszcze czwarty tryb, czyli delikatny.

Bateria e carregamento

Vamos começar com a bateria, agora ela tem capacidade de 800 mAh. Em conjunto com a melhoria do motor e do chip principal, a duração da operação foi aumentada para 35 dias. Isso é 5 dias a mais do que o Oclean X, muito melhor.

Oclean X Pro Elite

Samo ładowanie za to odbywa się teraz w bezprzewodowo i jest to fast charge. Oznacza on, że szczoteczkę od 0 do 100% załadujemy w 3,5 godziny.

Oclean X Pro Elite é uma escova de dentes completa

Oclean dopracowało każdy element szczoteczki. Ale nie są to wyłącznie tak delikatne zmiany, że ich nie doświadczymy. Szczoteczka, całościowa, jest zdecydowanie przyjemniejsza w użytkowaniu. Fakt, że jest cichsza i bardziej dopracowana, realnie wpływa na to, że lepiej i dokładniej myje się nią zęby.

Jestem też oczarowany jej wyglądem. Oclean dopracował każdy element. Mamy więc teraz naprawdę do czynienia z produktem Elite.

Jedyne, co mnie dziwi, to rozdzielenie ładowarki od uchwytu. To bym ponownie połączył, ale może się nie da. Niemniej jednak ta recenzja była naprawdę przyjemna i z ręką na sercu mogę Wam powiedzieć, że jeśli szukaliście idealnej szczoteczki, to właśnie ją znaleźliście.

Onde comprar? A promoção está em andamento!

No właśnie! Gdy napisałem tę recenzję, szczoteczka jeszcze nie była oficjalnie ogłoszona, ale gdy Wy ją teraz czytacie, to już jest jak najbardziej 😉 Możecie ją kupić pod tym linkiem.

Vamos começar perguntando se é entre 29 de março e 6 de abril de 2021. Nesse caso, a venda antecipada está em andamento e você o receberá por $ 59,99, o que equivale a cerca de PLN 235. Além disso, existem várias promoções interessantes durante a pré-venda:

  1. Para as primeiras 100 compras, os compradores receberão o desinfetante Oclean S1, duas cabeças extras e uma capa de viagem.
  2. Todos os comerciantes receberão duas cabeças adicionais e uma capa de viagem.
  3. Os 5 sortudos receberão seus pedidos gratuitamente todos os dias.
  4. Os compradores que excederem o valor do pedido de $ 800 receberão $ 379 Xiaomi Electric Scooter 1S

Pomiędzy 6 a 20 kwietnia będzie trwać oficjalna sprzedaż związana z premierą, która też wiąże się z nagrodami! Ligação

  1. Wszyscy kupujący dostaną dwie dodatkowe główki.
  2. 8 szczęśliwców (4-10 kwietnia) i 5 szczęśliwców (11-20 kwietnia) dostanie  zamówienie za darmo.
  3. Kupujący, którzy przekroczą wartość zamówienia 600$, dostaną wart 169$ telefon Xiaomi M3 4.


Completamente louco por inteligente. Se algo novo aparecer, ele deve ser entregue e testado. Ele gosta de soluções que funcionam e odeia aparelhos inúteis. Seu sonho é construir o melhor portal inteligente na Polônia (e mais tarde no mundo e Marte em 2025).

Grupo polonês Smart Home da SmartMe

Grupo polonês Xiaomi by SmartMe

Promoções SmartMe

Publicações relacionadas

Deixe um comentário

Seu endereço de email não será publicado. Os campos que devem ser concluídas estão marcados * *